Doğal hayatta sığınak malzemesi olarak kullanılan kamp malzemeleri Çadırların üretildikleri malzemelere  ve tasarımlarına göre farklı hava şartlarında kullanılmaya elverişli şekilleri vardır. Ersel çadır aynı zamanda bir çok sosyal sorumluk porojesinde de tedarikçi olarak yer almıştır. Yakın zamanda hepimizi büyük bir üzüntüye boğan Van depreminde de Ersel çadır üzerinde düşen sosyal bilinci ile tedarikçi olarak yoğun destek vermiştir.Ersel çadır; çadır üretiminde markalaşamanın ve aranan ürün olmanın verdiği öz güvenle her sektöre, her tür müşteriye ve her tür tüketice hitap edecek çözümler sunarak müşterilerinin değişmez çözüm ortağı olmaktadır.

Yaz Gelir Çadır Üretimimiz hız kazanıyor!

Ersel çadır; yaklaşan yaz ayları için yazlık mekanlarınıza özel çözümler üretiyor. Yaz bahçeleri, teraslar, cafe-restoruant alanları gibi ticari işletmeleriniz ve bireysel kullanım alanlarınız için özel çözümler, yenilikçi dizaynlar ile farkedilirliğinizi artırıyoruz. Estetik kaygısı yaşamadan yaz aylarının tüm olumsuzluklarından sizi kurtarmaya talibiz. Ersel çadır uzman kadrosu ve yılların verdiği bilgi birikimiyle yanınızda…

Şekillerine Göre Çadır Tipleri

Şekillerine göre çadır 3 şekilde gruplanır. Ve her grupta çadır, yararlanacak kişi sayısına, etkinliğin süresine ve çadır kurulacak bölgelerin iklimine göre farklı tasarım ve malzemelerle üretilen farklı modeller vardır.

Üçgen çadır

Hava Şartlarına karşı dayanıksız ve kurulumu zahmetli çadırlardır, çadırın ayakta durabilmesi için 8 noktadan sabitlenmesi gerekir. Genellikle bahar ya da yaz aylarında kullanılırlar. Her ne kadar rüzgara dayanıksız olarak kabul edilseler de, girişin rüzgarın ters yönüne bakacak şekilde kurulması, kazıkların uygun şekilde çakılması ve gergi iplerinin yeterince gerilmesiyle oldukça sert rüzgarlara da dayanabilirler. Kazıkların çakılacağı toprağın yapısı, rüzgara dayanıklılıkta birinci etkendir. Kazığın çakılacağı zemin ne denli sertse kazık o denli sağlam oturacaktır. Gevşek ve nemli zemin, kazığı sağlam tutamaz. Çadır kazıkları, ağır olmamaları amacıyla aliminyum ve alaşım malzemelerinden  yapıldığı için çok sağlam malzemeler değildir, fazlaca sert toprakta çabucak eğrilirler. Aynı durum toprağın altında bir taş ya da kaya olması durumunda da gerçekleşecektir. Bu durumda toprağa giriş açısını bir parça değiştirmek gerekir. İç tentenin gergi ipleri elden geldiğince sert gerilmelidir. Tabi ki kumaşın yırtılmasına neden olacak kadar değil. Tentenin dış tarafının gergi ipleri de gergin tutulur ama, belirli bir esneme payı sağlamalıdır. Bugünün üçgen çadırları çift katlı malzemelerden üretilmektedirler. İç malzeme,  yaşanılan alanı örten malzeme genellikle hava ve nem geçirgenliği  yüksek olan bir kumaştır, çok etkin bir havalandırma sağlamaktadır. Ve Bunun üstüne gerilen tente, nem ve hava akımını engelleyen malzemeler ise hem çadırın içinin görünmesini engeller, hem de neme karşı bir örtü yani dayanıklılık sağlar. İç tarafın  tentesi, yaşam alanını tümüyle sarar. Zemin bölümü, kalın, su geçirmez bir malzemeden üretilmektedir. Dış tente ise, bir dış kaplamadır ve yerden bir karış büyüklüğünde  yukarıda kalacak biçimde kurulur. Bu, hava ve dolayısıyla nem akışı için gereklidir. Genellikle amatör doğa sporcuları tarafından, günübirlik ya da birkaç günlük etkinliklerde kullanılır.

Tünel çadır

Üçgen çadırlardan daha geniş alanda ve rüzgara onlardan daha dayanıklı çadırlardır, ancak çadırı kurmadan önce rüzgar yönüne dikkat etmek çok önemlidir. Bu çadırın hareketsiz durabilmesi için çadır 4 noktadan sabitlenmelidir.
Çok zorlu koşullarda, profesyonel dağcılar tarafından, birkaç günlük olabilen kamplarda yaygın olarak kullanılan bir çadır türüdür.